javahermarket

javahermarket

آرسنال اسپورت - آرسنال میزبان رقابت های پارالیمپیک

javahermarket

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل

ّ

اولین رقابت های معلولان در ورزشگاه امارات برگزار گردید

پنجشنبه 19 آپریل اولین رقابت های معلولان در ورزشگاه امارات برگزار شد و جرمی هانت وریز فرهنگ، ورزش و رسانه ها که هدایت بازی های المپیک را نیز به عهده دارد در این مراسم حاضر بود.

این جلسه با حضور نمایندگانی از ورزش معلولان با هدف هماهنگی کامل ورزش معلولان و ادامه ی مرور تدارکات لازم برای بازی های المپیک و پارالیمپیک برگزار شد.

جوانانی در جلسه های مختلف ورزش معلولان که در طول یک سال در کنار آرسنال بودند در این جلسه گرد هم آمدند و در ورزشگاه امارات به تمرین ضربه پنالتی پرداختند.

دانش آموزانی از مدارس ابتدایی The Bridge Primary School، Treehouse، Hackney Learning Trust و بازیکنان تیم نابینایان و ناشنوان آرسنال در زمین زیبای آرسنال پنالتی تمرین کردند.

همچنین در کنار زمین مسابقات تنیس، والیبال نشسته و بولینگ بازنشستگان برگزار شد و دیوید کلرگ کاپیتان تیم فوتبال نابینایان بریتانیا، درن هریس بازیکن تیم فوتبال نابینایان بریتانیا، بیلی تامپسون دروازه بان تیم فلج مغزی بریتانیا، لیزان وینرایت، سامانتا بوون، هویی راجرز، جولی راجرز و ریچارد استیسی چاپمن از تیم والیبال نشسته بریتانیا در این مراسم حضور پیدا کردند.

آلن سفتون رئیس فعالیت های اجتماعی باشگاه آرسنال می گوید:" همه افرادی که امروز اینجا هستند یک وجه مشترک دارند، آن ها عاشق ورزش هستند و از شرکت در مسابقات ورزشی لذت می برند. آرسنال در فعالیت های اجتماعی خود در ارتباط با معلولین نه تنها به آموزش فوتبال می پردازد بلکه سعی می کند دیگر مهارت های زندگی این افراد را ارتقا دهد."

"ما بسیار مفتخریم که از این افراد دعوت کردیم تا در یک جلسه شرکت کنند. هر کودک معلول حق دستیابی به امکانات ورزشی و شرکت در مسابقات را دارد و این همان دلیلی است که ما امروز برای آن اینجا هستیم."

وزیر فرهنگ، المپیک، رسانه و ورزشی، جرمی هانت نیز گفت:" من دوست دارم که هر کودک معلول شانس مشارکت در ورزش را داشته باشد و فکر می کنم که می توانیم بهتر از عملکرد کنونیمان کارها را انجام دهیم. سخنرانی امروز من هم در همین مورد بود. این نمایشگاه که از سوی آرسنال برگزار شروع این کار بود."

" من امروز به اینجا آمدم تا در مورد سیاست های ورزش معلولین صحبت کنم اما می خواستم فعالیت باورنکردنی آرسنال در این عرصه را نیز ببینم. از آنچه دیدم به شدت تحت تأثیر قرار گرفتم. ما تنها تاکنون فوتبال نابینایان، بولینگ، والیبال نشسته و تنیس روی میز را دیده ایم و مشاهده فعالیت آرسنال در این فعالیت های اجتماعی فوق العاده است."

" کاری که اینجا انجام می شود مهم و باورنکردنی است. یک موردی که مردم درباره باشگاه های لیگ برتری فکر می کنند این است که آن ها پول زیادی دارند و این که ببینند این پول برای آن ها نیز صرف می شود عالی است. فکر می کنم آرسنال پیشرو این عرصه است و این بسیار تأثیربرانگیز است."

" لندن میزبان مسابقات پارالیمپیک خواهد بود. از سال 1948 و در Stoke Mandeville این رقابت ها کلید زده شد و ما اکنون بهترین رقابت های پارالیمپیک را برگزار خواهیم کرد. فکر می کنم گام بزرگی در آستانه رقابت های پارالمپیک برداشته ایم اما این اقدامات برای معلولین است زیرا آن ها هنوز امکاناتی بیش از این می خواهند."

یادداشت ها:

مدرسه رابرت بلر، ایسلینگتون: آرسنال در فعالیت های اجتماعی با این مدرسه ابتدایی کار می کند که در زمینه آموزش های زبان واحدهای درسی LCR را برگزار می کند. واحد LCR اکنون در 30 مدرسه ابتدایی که مشکلات گفتاری متعددی دارند و در زمینه فعالیت های اجتماعی مشکلاتی دارند برگزار می شود. آرسنال در فعالیت های اجتماعی خود پروژه منحصر به فردی دارد که شامل جلسات متعددی برای آموزش LCR است. هدف جلسات LCR جلسات فوتبالی است که با فعالیت های گفتاری و تمرینات فوتبال به صورت توأم برگزار می شود. این جلسات هر هفته سه بار برگزار می شود.

مدرسه ابتدایی بریج، ایسلینگتون: مدرسه ای برای نوچونان که مشکلات یادگیری متعددی دارند و دچار اوتیسم (توهم پنداری) هستند و همچنین در حرکات فیزیکی نیز ناتوانی هایی دارند. آن ها منابع بسیار مهدودی دارند و معلم ورزش ندارند. در سال 2009 آرسنال شروع به آمورش فوتبال با یک مربی در روزهای چهارشنبه صبح کرد. هدف این جلسات آموزش مهارت های ابتدای فوتبال و همچنین آموزش مهارت های اجتماعی بود. بازخوردهای مثبتی در پایان این برنامه در تابستان سال 2010 وجود داشت. مدرسه ابتدایی بریج یک مربی ورزش برای این کار استخدام کرد تا به تیم آمورش آرسنال کمک کند.

مدرسه تری هاوس، هارینگی: تری هاوس مدرسه ای برای کودکانی که دچار اوتیسم هستند و آرسنال مدت زمان زیادی است از آن ها حمایت می کند. از سال 2007 آرسنال فعالیت خیریه خود را برای کمک به این کودکان آغاز کرد. جلسات آموزش فوتبال به صورت گروهی و فردی که با برنامه های رفتاری این کودکان نیز هماهنگ باشد از فعالیت های آرسنال در این زمینه بوده است.

مرکز آموزشی هاکنی: رابطه آرسنال با این مرکز به تازگی آغاز شده است. این مرکز یک مرکز عام المنفعه است که سرویس های آموزشی در هاکنی در لاندن بورو ارائه می کند. در نوامبر 2011 آن ها در هفته رقابت های ورزشی شکرت کردند و آرسنال مربیگری تیم نابینایان این مرکز را به عهده دارد. آن ها قبل از المپیک در ماه جولای نیز در این مسابقات حاضر می شوند.

مدرسه اوک لاچ: مدرسه راهنمایی اوک لاج برای کودکانی است که اختلالات یادگیری دارند. آرسنال از فصل 2009/2010 یک روز در هفته را به همراه مربی ورزش این مدرسه در جلسات تمرینی خاصی که برای آن ها طراحی شده است می گذراند. آرسنال مدتی است جلسات هفتگی برگزار نمی کند اما مربیان آرسنالی رابطه نزدیکی با معلمان دارند تا تورنمنت ها و دیدارهای دوستانه برای حضور این کودکان در مسابقات فراهم کنند.

جلسات تمرینی نابینایان: این جلسات به مدت ده سال است که توسط باشگاه آرسنال برنامه ریزی می شود. آرسنال هر دو هفته یک بار در مرکز اوقات فراغت سوبل برگزار می کند و رقابت های ماهانه ای نیز در لیگ معلولان شرکت می کند. شرکت کنندگان می توانند در رقابت های سالیانه قهرمانی فوتبال نوجوانان نابینای بریتانیا نیز حضور یابند. در سال های گذشته دومین و سومین دوره این مسابقات با موفقی برگزار شده است. برخی بازیکنان تیم نابینایان آرسنال نیز در مدارس فوتبال آرسنال در تعطیلات تابستانی شرکت می کنند.

 

آرسنال میزبان رقابت های پارالیمپیک - گالری تصاویر
منبع:arsenal.com
طبقه بندی: اخبار،  عکس، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391 توسط بهنام

چت روم

آدرس جدید www.arsenalsport.sub.ir * www.arsenalsport.orq.ir * www.arsenalsport.hid.ir آدرس جدید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic