javahermarket

javahermarket

آرسنال اسپورت - ستون هفتگی مارتین تایلر - موضوعات منچستری

javahermarket

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل

ّ

گزارشگر معروف و با سابقه اسکای اسپورت در ستون هفتگی خود به بیان آمار می پردازد

مارتین تایلر هر هفته در ستون هفتگی خود در اسکای اسپورت آمارهای جالبی را بیان می کند و سؤال های شما را پاسخ خواهد گفت.

سخن آغازین - نگون بختی ولوز در مولینوکس

روز یکشنبه من در مولینوکس حاضر بودم تا هفتمین سقوط ولوز از بالاترین رده لیگ انگلیس (لیگ دسته یک و لیگ برتر) را شاهد باشم. ولوز در دیدار مقابل منچسترسیتی نهمین شکست پیاپی خانگی در لیگ برتر و دهمین شکست پیاپی خانگی در تمامی بازی ها را متحمل شد. آن ها در فصل 2011/12، پانزده بار در خانه شکست خورده اند و در 21 بازی اخیر خود در لیگ برتر تنها یک پیروزی داشته اند و از 63 امتیاز ممکن اخیر تنها 9 امتیاز کسب کرده اند. آن ها از یازده بازی اخیر خود در لیگ برتر تنها 2 امتیاز گرفته اند که هر دو امتیاز تساوی های خارج از خانه مقابل نیوکاسل و ساندرلند بوده است. این در حالی است که آن ها در دو بازی ابتدایی خود در این فصل دو پیروزی کسب کردند و در ماه آگوست در رتبه های بالای جدول بودند. پس از آن پیروزی ها در 33 بازی بعدی لیگ برتر آن ها تنها 3 پیروزی کسب کردند.

در این بازی آمارهای جالب دیگری نیز وجود داشت. سیلون ابنکس بلیک دویستمین بازی خود در لیگ، جولین لسکات صدمین بازی خود برای من سیتی، نایجل دی یونگ صدمین بازی خود در لیگ برتر، پابلو زابالتا صد و پنجاهمین بازی خود برای منچسترسیتی و صدمین بازی خود در لیگ برتر را انجام دادند.

سرخیو آگئرو بیست و دومین گل خود در لیگ برتر را به ثمر رساند تا تنها یک گل با رکورد کارلوس توز که بهترین گلزن ادوار منچسترسیتی در یک فصل لیگ برتر بوده است فاصله داشته باشد. این چهارمین باری بود که آگئرو و توز در کنار یکدیگر در لیگ برتر یک بازی را شروع کردند. در این چهار بازی آن ها 12 گل به ثمر رسانده اند که 8 گل توسط آگئرو و 4 گل توسط توز به ثمر رسیده است.

سیتی همچنان تنها 6 گل در نیمه اول بازی های این فصل خود دریافت کرده است. این رکورد با رکورد من یونایتد برابری می کرد که نیکیکا یلاویچ روز یکشنبه هفتمین گل خورده ی من یونایتد در لیگ را ثبت کرد. این آمار مقدمه مناسبی برای ورود به اولین سؤال این هفته است ....

پرسش و پاسخ های آماری:

چهار گل به یونایتد زدن

من یک هوادار با غرور اورتون هستم. مایلم بدانم که چه تعداد تیم در تاریخ لیگ برتر توانسته اند در یک دیدار 4 گل به منچستریونایتد بزنند؟ نمی توانم تصور کنم این اتفاق دفعات زیادی رخ داده باشد، به خصوص در الدترافورد. متشکرم. آلیستر (هوادار اورتون)


مارتین می گوید: در 769 بازی ای که یونایتد تا به حال در لیگ برتر انجام داده است تنها 11 تیم توانسته اند 4 گل (یا بیشتر) مقابل منچستریونایتد به ثمر برسانند و تنها 3 بار این اتفاق در الدترافورد رخ داده است.

تاتنهام اولین تیمی بود که توانست این مهم را انجام دهد. آن ها در روز شروع سال نو 1996 توانستند در وایت هارت لین 4-1 یونایتد را شکست دهند و 6 تیم دیگر - شامل اورتون - توانسته اند دقیقاً 4 گل در مقابل آن ها به ثمر برسانند.

ما دو تیم را می بینیم که توانسته اند 5 گل در مقابل مردان سر الکس فرگوسن به ثمر برسانند. در اکتبر 1996 نیوکاسل توانست 5-0 و در سنت جیمززپارک یونایتد را در هم بشکند و چلسی با همین نتیجه در سال 1999 در استمفوردبریج به پیروزی رسید. من در هر دو بازی حضور داشتم.

ما دو شکست 6 گله معروف نیز در این لیست می بینیم. اولین آن ها شکست شوک برانگیز 6-3 مقابل ساوتهمپتون در اکتبر 1996 بود و دیگری پیروزی خردکننده ی 6-1 سیتی در الدترافورد بود. در واقع سیتی یکی از دو تیمی است که توانسته است دو بار در مقابل یونایتد 4 گل یا بیشتر به ثمر برساند (مارچ 2004 نیز آن ها 4-1 یونایتد را شکست دادند). دیگر تیم نیوکاسل است که جز پیروزی 5-0 اکتبر 1996 در سپتامبر 2001 توانست 4-3 من یونایتد را شکست دهد.

یونایتد این فصل دو بار در خانه 4 گل یا بیشتر دریافت کرد که مقابل سیتی و اورتون بود. پیش از این فصل آن ها تنها یک بار در یک فصل در خانه 4 گل دریافت کرده بودند که به مارچ 2009 و شکست 4-1 مقابل لیورپول بازمی گردد.

همان طور که در این لیست می بینید هشت شکست اول منچستریونایتد با 4 گل (یا بیشتر) در خارج از خانه بوده است و سه شکست آخر همگی در خانه بوده است. علاوه بر این همچنان که به جدول زیر توجه می کنید، اورتون اولین تیمی است که 4 گل به من یونایتد می زند اما نمی تواند پیروز شود!

چهار گل ناکافی برای فرگی

سلام مارتین، همچون همیشه ستونی بی نظیر دارید. در مورد تساوی من یونایتد مقابل اورتون؛ از زمان تأسیس لیگ برتر آیا یونایتد تا کنون 4 گل در الدترافورد زده بود بدون این که پیروز شود؟ استیون الربک (هوادار منچسترسیتی)

مارتین می گوید: دوستان ما در اپتا جواب بسیار ساده ای برای این سؤال دادند. بازی یکشنبه اولین بار در تاریخ لیگ برتر بود که منچستریونایتد در یک بازی 4 گل به ثمر می رساند اما نمی تواند پیروز شود.

در واقع، آخرین باری که آن ها 4 گل (یا بیشتر) در یک بازی لیگ به ثمر رسانده بودند و پیروز نشده بودند به 7 دسامبر 1974 باز می گردد که در مقابل شفیلدونزدی در خارج از خانه به تساوی 4-4 دست پیدا کردند. در آن بازی لو موکاری مانند وین رونی در این بازی دو گل به ثمر رساند اما برای کسب پیروزی برای یونایتد این کافی نبود. دیگر گلزنان یونایتد در آن بازی استیوارت هوستون و استیوارت پیرسون بودند.

گلزنان شفیلدونزدی در آن روز، دیوید سانلی (2 گل)، برنارد شاو و کالین هاروی بودند. نکته باورنکردنی این بود که شفیلدونزدی در حالی که در آن بازی 4 گل به ثمر رساند اما در 21 بازی بعدی اش در لیگ آن فصل تنها 5 گل به ثمر رساند! یکی از آن گل ها توسط اریک پاتس در پیروزی 1-0 روز 28 دسامبر مقابل ساوتهمپتون به ثمر رسید و آن گل اولین گلی بود که من برای تلویزیون گزارش کردم!

در حقیقت، آن پیروزی تنها پیروزی ونزدی در زمان باقی مانده ی فصل پس از بازی مقابل یونایتد بود. در 17 بازی بعدی پس از این پیروزی شفیلدونزدی سه تساوی و 14 باخت کسب کرد تا در رتبه انتهایی لیگ دسته دو قرار گیرد. من همیشه به مردم می گویم که پس از اولین بازی ای که من گزارش کردم تیم پیروز آن مسابقه دیگر در آن فصل پیروز نشد!! در 17 بازی باقیمانده آن ها تنها دو گل به ثمر رساندند!

چهار گل ... اما نه سه امتیاز

سلام مارتین، یکی از هواداران بزرگ شما اینجاست! هر هفته ستون شما را می خوانم. یکی از هواداران پرشور من یونایتد هستم و قطعاً تماشای بازی انتهای هفته گذشته که دو گل برتری از دست رفت ناامید کننده بود. آیا می توانید به من بگوئید که رکورد بیشترین گلی که یک تیم در لیگ برتر به ثمر رسانده است اما نتوانسته است پیروز شود چه تعداد است؟ من روی 4 شرط می بندم و بازی های زیادی را در این زمینه می توانم یادآوری کنم. مانند تساوی 4-4 آرسنال و اسپرز و تساوی فراموش نشدنی 4-4 نیوکاسل مقابل آرسنال، پیروزی 7-4 پورتسموث مقابل ردینگ و تساوی اخیر 4-4 منچستریونایتد و اورتون. شاد باشید! آنوپ مادهاوا کومار (هوادار منچستریونایتد)


مارتین می گوید: جواب چهار است. طبق آمار اپتا، هیچ تیمی در تاریخ لیگ برتر نبوده است که پنج گل به ثمر برساند اما بازی را پیروز نشود.

روز یکشنبه سیزدهمین تساوی 4-4 در تاریخ لیگ برتر رقم خورد. بنابراین 26 تیم در این لیست حضور دارند که 4 گل به ثمر رسانده اند اما نتوانسته اند پیروز شوند. منچستریونایتد و اورتون برای اولین بار وارد این لیست شدند.

22/02/1995: Aston Villa 4-4 Leicester City
24/10/1999: Everton 4-4 Leeds
21/04/2000: Bradford 4-4 Derby
19/11/2001: Charlton 4-4 West Ham
22/02/2004: Tottenham 4-4 Leicester
22/01/2005: Norwich 4-4 Middlesbrough
01/10/2007: Tottenham 4-4 Aston Villa
26/12/2007: Chelsea 4-4 Aston Villa
19/03/2008: Tottenham 4-4 Chelsea
29/10/2008: Arsenal 4-4 Tottenham
21/04/2009: Liverpool 4-4 Arsenal
05/02/2011: Newcastle 4-4 Arsenal
22/04/2012: Man Utd 4-4 Everton

همچنین پنج تیم را داریم که علیرغم به ثمر رساندن 4 گل بازی را باخته اند که ردینگ دو بار در این لیست حضور پیدا کرده است!

09/04/1994: Norwich 4-5 Southampton
12/02/2000: West Ham 5-4 Bradford
13/11/2004: Tottenham 4-5 Arsenal
29/09/2007: Portsmouth 7-4 Reading
29/12/2009: Tottenham 6-4 Reading

از جنبه ی دیگر، اگر شما به سال 1992 بازگردید می توانید یک مورد جالب را مشاهده کنید. در یک مسابقه تیمی هفت گل به ثمر برساند اما بازی را واگذار کند!! در دور چهارم انتخابی جام حذفی در سال 1992 تیم سنت آلبانز با نتیجه 8-7 مقابل دوولویچ بازی را واگذار کرد. در این بازی بیلی مینتر هفت گل به ثمر رساند اما در تیم بازنده حضور داشت!!

دو گل برتری من یونایتد

مارتین عزیز. پس از بازی شگفت انگیز منچستریونایتد و اورتون در پایان هفته گذشته با یک سؤال به ستون این هفته شما آمدم. چند بار شده است که منچستریونایتد در تاریخ لیگ برتر برتری دو گل را از دست دهد و بازی را پیروز نشود؟ اندی (هوادار لیورپول)

مارتین می گوید: اورتون تنها برای دهمین بار در تاریخ لیگ برتر توانست دو گل (یا بیشتر) برتری منچستریونایتد را مقابل تیمی جبران کند و یک تساوی بگیرد و سومین تیمی است که - پس از وست بروم در اکتبر 2010 و چلسی در سپتامبر 2003 - این کار را در الدترافورد انجام می دهد. البته این اولین باری نبود که اورتون این کار را انجام می دهد. فصل گذشته نیز آن ها شکست 3-1 در گودیسون پارک را با دو گل در وقت های اضافه به تساوی 3-3 تبدیل کردند.

منچستریونایتد تا کنون هیچ گاه در دیداری که دو گل برتری داشته است در پایان نباخته است اما یک بار برتری با سه گل را با تساوی عوض کردند. آن یک بار نیز به ژانویه 1994 در آنفیلد باز می گردد که برتری 3-0 مقابل لیورپول - با گل های دنیس اروین، استیو بروس و رایان گیگز - را با دو گل نایجل کلاف و یک گل نیل رادوک را با تساوی 3-3 عوض کردند که از بازی های کلاسیک سال های نخست اسکای اسپورتس بود!

اما همان طور که در جدول زیر مشاهده می کنید منچستریونایتد پس از برتری دو گله در یک مسابقه هرگز نباخته است.

ایجاد تفاضل گل

سلام مارتین، بار دیگر از ستون عالی شما تشکر می کنم و بدون هیچ گونه مناقشه و خرده گیری در مورد تفاضل گل سؤالی دارم. احتمال این که من سیتی با بهترین تفاضل گل در این فصل لیگ برتر فصل را به پایان برساند و قهرمان نشود زیاد داشت. چند بار چنین اتفاقی پیش از این در لیگ برتر رخ داده است که تیمی که بهترین تفاضل گل را در جدول داشته باشد قهرمان نشود؟ مجدداً تشکر می کنم و بهترین درودها را به شما می فرستم. نیل ایبیتسون


مارتین می گوید: منچسترسیتی احتمالاً اولین تیمی نخواهد بود که در لیگ برتر نایب قهرمان می شود و قهرمانی را به تیمی که تفاضل گل بدتری دارد واگذار می کند. این اتفاق پنج بار دیگر نیز رخ داده است که هر پنج بار منچستریونایتد در آن نقش داشته است.

در سال 1995، یونایتد تفاضل گلش 8 عدد بهتر از بلکبرن بود اما با اختلاف یک امتیاز در آن سال قهرمانی را به این تیم واگذار کرد.

دو فصل بعد یونایتد با تفاضل گل +32 در مقابل تفاضل گل +33 نیوکاسل توانست قهرمانی را با پنج امتیاز بیشتر نسبت به کلاغ ها از آن خود کند.

سال بعد یونایتد علیرغم این که تفاضل گلش 12 عدد بهتر از آرسنال بود اما قهرمانی را به آرسنال واگذار کرد. این اتفاق در سال 2003 بالعکس رخ داد و آرسنال در حالی که تفاضل گل بهتری داشت دوم شد.

آخرین باری که این اتفاق رخ داد در سال 2009 بود که لیورپول دوم شد و قهرمانی را به یونایتد واگذار کرد در حالی که تفاضل گل بهتری در آن فصل کسب کرده بود.

در تاریخ لیگ برتر همواره تیمی که بهترین تفاضل گل را داشته است بین دو تیم نخست بوده است. اما تفاضل گل خوب لزوماً به معنای موفقیت است. نوریج در فصل 1993 در حالی در رتبه سوم ایستاد که تفاضل گل آن ها 4- بود که تیمی است که با تفاضل گل منفی در بالاترین رده لیگ برتر قرار گرفته است. اورتون نیز با تفاضل گل 1- در سال 2005 توانست به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند.

نگاهی به داوران

سلام مارتین. با توجه به این که آندره مارینر داور دربی بزرگ شهر منچستر در دوشنبه آینده آیا شانسی برای مقایسه نتایجی که دو تیم با قضاوت این داور در بازی هایشان کسب کرده اند وجود دارد؟ من فکر می کنم او داور مسابقه فصل پیش دو تیم که منچستریونایتد با قیچی برگردان رونی بازی را پیروز شد نیز بود. تشکر بسیار. کوین ریوردون (هوادار منچستریونایتد)

مارتین می گوید: ما از اپتا خواستیم که نگاهی به بازی های سه فصل پیش که داور بازی منچستریونایتد و منچسترسیتی، نداره مارینر بوده است داشته باشد.

او هفت دیدار برای من سیتی قضاوت کرده است که آن ها در چهار بازی پیروز شده اند، یک دیدار را با تساوی به پایان برده اند و دو بازی را واگذار کرده اند که یکی از آن ها دربی فصل گذشته دو تیم است که شما به آن اشاره کردید. او در این مدت تنها یک بازیکن از من سیتی را اخراج کرده است که آن بازیکن الکساندر کولاروف در شکست 1-0 مقابل بولتون در دسامبر 2010 بود. این اولین بازی سیتی در این فصل است که او فضاوت خواهد کرد.

او در مدت مشابه نه بازی برای منچستریونایتد قضاوت کرده است که مردان سرالکس فرگوسن 7 دیدار را با پیروزی، 1 دیدار را با تساوی و یک دیدار را با شکست (باخت به لیورپول در آنفیلد در سال 2009) به پایان رسانده اند. او سه بازیکن یونایتد را در این نه بازی اخراج کرده است. (پل اسکولز در مقابل تاتنهام در سپتامبر 2009، نمانیا ویدیچ - همین طور خاویر ماسکرانو - در اکتبر 2009 در دیدار مقابل لیورپول و جانی اوانز در مقابل بولتون در ماه مارچ گذشته) او در این فصل سه بار برای یونایتد قضاوت کرده است که هر سه بازی خارج از خانه بوده است و در هیچ یک آن ها نباخته اند. این سه بازی عبارتند از پیروزی 5-0 مقابل بولتون، تساوی 1-1 در آنفیلد و پیروزی 2-1 مقابل نوریچ.


=================

طبقه بندی: تاریخچه، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 8 اردیبهشت 1391 توسط بهنام

چت روم

آدرس جدید www.arsenalsport.sub.ir * www.arsenalsport.orq.ir * www.arsenalsport.hid.ir آدرس جدید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات