javahermarket

javahermarket

آرسنال اسپورت - ونگر: عدالت در فوتبال باید بر همه چیز مقدم باشد

javahermarket

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل

ّ

آرسن ونگر معتقد است با ایجاد یک کمیته اخلاقی لیگ جزیره، سطح داوری در فوتبال انگلستان به موقعیت ایده آل نزدیک می شود.

با وجود اشتباهات پرتعداد داوران انگلیسی در هفته های اخیر، تصمیمات مسئولین فدراسیون فوتبال این کشور نیز موجی از اعتراضات را به وجود آورده است.

شاون دری، بازیکن تیم کوئینز پارک رنجرز در حالی در دیدار مقابل منچستر یونایتد از زمین بازی اخراج شد که تیم داوری 2 تصمیم اشتباه را اتخاذ کرد. ابتدا توپی که در موقعیت آفساید برای اشلی یانگ ارسال گردید توسط کمک داور نادیده گرفته شد و سپس شیرجه یانگ موجب اخراج هافبک رنجرز و اعلام یک ضربه پنالتی برای یونایتد شد. در طرف دیگر ماریو بالوتلی در دیدار مقابل آرسنال به عمد ساق پای الکس سونگ را هدف گرفت که داور حتی آن را خطا اعلام نکرد.

مسئولین فدراسیون فوتبال انگلستان بعد از این بازی ها 3 جلسه محرومیت برای شاون دری در نظر گرفتند و ماریو بالوتلی را با جریمه روبرو نکردند! این مسائل باعث شده که آرسن ونگر معتقد باشد سیستم داوری به کمک نیاز دارد تا به عدالت نزدیک شود.

" آنچه می خواهید، سیستمی است که منصفانه باشد و سیستمی که برای فوتبال عادلانه عمل کند. چیزهای زیادی است که خیلی خیلی خوب کار می کند اما نگرانی اصلی من این است که میان اقتدار داور و عدالت در فوتبال اصطکاکی به وجود آمده است.

این یک منطقه خاکستری است که در این لحظه مورد توجه قرار گرفته. شما باید به داور و سختی کار او احترام بگذارید اما همچنین وظیفه دارید عدالت در بازی ها را بالاتر از اقتدار داوری قرار دهید.

اساسا در این لحظه در موقعیتی هستیم که اگر یک بازیکن پای دیگری را لگد کند، اگر داور آن را ببیند و در مورد آن بد قضاوت کند، بازیکن خاطی از آن اتفاق در رفته اما این برای من قابل پذیرش نیست.

اگر شما عاشق فوتبال هستید، می خواهید عدالت در آن بر همه چیز غلبه کند. چطور می تواند درست باشد که شاون دری با وجود تصمیم اشتباه داور محروم شود و مارو بالوتلی با هیچ جریمه ای روبرو نشود؟

حتی وقتی آن دو صحنه بصورت جداگانه تفسیر شوند احساس متفاوتی به شما می دهند و وقتی دو تصویر را در کنار هم می گذارید با خود می گویید با عقل سلیم جور در نمی آید. بنابراین این نکته ای است که در انسجام سیستم قضایی نادیده گرفته می شود.

متعتقدم که یک کمیته با یک نهاد عالی رتبه یا یک کمیته اخلاقی که بتواند در مواردی اعمال قانون کند و مطمئن شود که عدالت انجام شده. آنها می توانند بعد از بازی ها و در شرایط استثنایی قدرت خود را اعمال کنند و تصمیمی بالاتر از تصمیم داور بگیرند. آنوقت است که این سیستم می تواند عالی و بی نقص کار کند."\
منبع:arsenal.com
طبقه بندی: اخبار،  عکس، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391 توسط بهنام

چت روم

آدرس جدید www.arsenalsport.sub.ir * www.arsenalsport.orq.ir * www.arsenalsport.hid.ir آدرس جدید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic